niedziela, 8 lipca 2012

Dla czego powinniśmy interesować się polityką-czyli rzecz o szczepieniach


Jest to fragment kontrowersyjnej dyskusji odbywającej się w komisji senackiej zdrowia na temat obowiązku szczepień z dnia 04.07.2012. Znów mamy do czynienie ze złym prawem, tym razem tworzonym na zamówienie wielkich koncernów farmaceutycznych, których największym celem jest maksymalizacja zysków kosztem zdrowia i życia obywateli. Wszyscy dobrze pamiętamy aferę związaną ze szczepionkami na świńską grypę, które wprowadzano w wielu państwach na świecie mimo dużego prawdopodobieństwa wystąpienia nie korzystnych działań ubocznych.  I dla tego trzeba politykom patrzeć na ręce, by w pogoni za pieniędzmi nie zapomnieli, z czyjej woli sprawują władzę. Z wypowiedzi Pani senator wynikało iż minister zdrowia lobbuje w imieniu producentów szczepionek. Ciekawe tylko co w zamian dostanie, bo zwykły lekarz jeździ na szkolenia na Wyspy Kanaryjskie. Może ciepłą posadkę w Brukseli w Europejskiej Komisji Zdrowia? Wielkie korporacje kochają nagradzać tych wszystkich, co przyczyniają się do maksymalizacji ich zysków.

P.S. Kiedyś na korytarzu w przychodni spotkałem kobietę z dziewczynką, która miała zostać zaszczepiona przeciw różyczce.
-Ona przechorowała już różyczkę, czy musi być szczepiona? -Zwróciła się do mnie. Jeszcze z podstawówki wiedziałem, iż w przypadku przechorowania różyczki  przez dziecko, jego organizm nabiera odporności na tą chorobę, i szczepienie jest zbędne.
-Proszę zwrócić z tym do NFZ-etu. Pewnie ktoś przyjął łapówkę od producenta szczepionek i musi. A że mogą wystąpić powikłania zdrowotne, to kogo to obchodzi.

Koncernu farmaceutycznego i skorumpowanego polityka na pewno nie.

A oto reportaż Superstacji na temat przymusowych szczepień:


Szczepienia to istotnie poważna sprawa. I tu zastanawiam się, dla czego parlamentarzyści nie zmodyfikują projektu ustawy tak, by móc nałożyć na koncerny farmaceutyczne olbrzymich odszkodowań na wypadek, gdyby się okazało iż ich produkt spowodował uszczerbek na zdrowiu dla pacjenta.

Brak komentarzy: